Театральна педагогіка

Міський фестиваль «Шевченко і сьогодення» або учнівсько-мистецький погляд на генія крізь віки


В рамках міського проекту "Театральна педагогіка" четвертий рік поспіль на сцені одного з львівських театрів мають можливість виступати театральні шкільні гуртки та гуртки позашкілля м. Львова. У Театрі юного глядача (тепер Перший театр) - відзначали ювілей митрополита А. Шептицького, у Театрі Леся Курбаса - модерні постановки на відзначення ювілею І. Франка, у цьому році - ювілей Т. Шевченка в Ляльковому театрі. 

Міський фестиваль театрального мистецтва "Шевченко і сьогодення" проводиться на виконання Програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки, на відзначення 205 річниці від дня народження великого українського поета, письменника, художника, громадського та політичного діяча Т. Г. Шевченка.
14 театральних учнівських колективів закладів загальної середньої освіти та позашкільних освітніх закладів м. Львова, загальною кількістю 180 учасників, підготували власні постановки на огляд експертного журі.
Впродовж березня відбувався відбірковий етап кращих постановок у навчальних закладах, а тепер – у квітні, на великій сцені Львівського лялькового театру, фіналісти матимуть можливість відчути себе справжніми акторами, побувати у закуліссі та отримати цінні призи за участь у Міському фестивалі театрального мистецтва. Нашими партнерами і спонсорами є: Центр свята «PAPASHON», ТЗОВ «Галицька здоба», Видавництво «Свічадо», Видавництво «Ранок», «Видавництво Старого Лева».

Як зазначила методист НМЦО м. Львова та співорганізатор проекту «Театральна педагогіка» Тетяна Москва: «…серед 121 школи Львова - театральних колективів всього лиш 15, ми стараємося підтримати їх і заохотити до творчості, організовуючи для них цікаві та змістовні заходи в місті. Так цьогоріч, для фестивалю, вони мають підготувати сучасні постановки з власним баченням творів Шевченка чи провести паралелі життєвого шляху Кобзаря із сучасністю. Запрошуємо на фестиваль, у нас буде цікаво!».

Організатор заходу - управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради.


Міський фестиваль театрального мистецтва “Шевченко і сьогодення”
10. 00,Львівський театр ляльок

Міський фестиваль театрального мистецтва “Шевченко і сьогодення” проводиться на виконання Програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки , в рамках проекту «Театральна педагогіка» на відзначення 205 річниці від дня народження великого українського поета, письменника, художника, громадського та політичного діяча Тараса Григоровича Шевченка.
14 театральних учнівських колективів закладів загальної середньої освіти та позашкільних освітніх закладів м. Львова загальною кількістю 180 учасників підготували сучасні постановки із власною інтерпретацією творів Т. Г. Шевченка.

Впродовж березня відбувався відбірковий етап кращих постановок у школах, а тепер на великій сцені Львівського лялькового театру фіналісти матимуть можливість відчути себе справжніми акторами, побувати у закуліссі та отримати цінні призи за участь у Міському фестивалі театрального мистецтва.25 березня 2019 року в Першому театрі м. Львова відбувся Міський фестиваль дитячих театрів «У дружбі живемо, мир збережемо!».

Кращі шкільні театральні колективи учнів 1-4 класів змагалися у театральні майстерності на великій сцені театру на відзначення Міжнародного дня театру в рамках спільного проекту Першого театру та Навчально-методичного центру освіти м. Львова - проект «Театральна педагогіка».

Дитяче свято на сцені тривало впродовж 3 годин. Яскраві дитячі образи, цікаво задумані постановки, ретельно підібрані костюми та музичний супровід не могли бути не нагоджені. Від Управління освіти ДГП Львівської міської ради усі колективи-учасники отримали розвиваючі ігри та подяки за участь у фестивалі, а від Центру свята Papashon Lviv, що знаходиться у ТРЦ Victoria Gardens, кожен учасник отримав по повітряній кульці.

Повний партер учасників з 8 закладів загальної середньої освіти, 200 дітей-акторів, заповнений вщерть балкон батьків та друзів, додали фестивалю особливо урочистої атмосфери.

Учасниками фестивалю були школярі з: Ліцею «Сихівський», ліцею №52, СЗШ № 43, СЗШ №50, ПШ «Світанок», ЛНВК «Школа І ступеня – гімназія», ПШ «Один, два, три» та СЗШ №27. Юним акторам – браво!

18 лютого 2019 року Навчально-методичний центр освіти м. Львова став творчою майстернею для 44 артистичних та талановитих учасників проекту «Театральна педагогіка».

Щомісяця творча група у складі Соломія Тимчишин, педагога-організатора СЗШ 96 та Наталії Жарової, керівника театрального гуртка Залізничного ЦДЮТ, готують цікаві активні форми роботи з вихованцями шкільних та позашкільних театральних гуртків.Практичний семінар «Зіграй мені мелодію любові, ту, без котрої холодно словам...» дозволив учасникам поекспериментувати у сценках «Перше знайомство. Так чи ні», послухати поезію про кохання: авторську та відомих класиків, переглянути уривок емоційного та гостросюжетного відео про кохання учня до вчительки і після спільної роботи у групах придумати закінчення. Три години промайнули непомітно.

11 лютого 2019 року в рамках культурно-освітнього проекту «Театральна педагогіка» в Першому театрі м. Львова відбувся перегляд вистави «Шевченко UA».

Цю постановку підготували студенти ІІ курсу ЛНУ ім. І.Франка, під керівництвом доцента кафедри театрознавства та акторської майстерності Олени Баші. На оляд глядачів вистави студенти представили власну інтерпретацію творів Т.Г. Шевченка, неординарну, сучасну і сильну у виконанні.

Ця постановка надзвичайно актуальна, оскільки у березні святкуватимемо 205 років з дня народження Великого Кобзаря. Багато педагогів, будуть готувати святкові заходи у закладах освіти, а також візьмуть участь у міському конкурсі театральних постановок «Шевченко і сьогодення». Свіжі ідеї, якісне виконання поезії та неординарний підхід у переглянутій виставі, допоможуть освітянам краще підготуватися та використати цікаві моменти у своїх постановках. 

На виставу були запрошені заступники директорів з виховної роботи, вчителі української мови та літератури та педагоги організатори закладів освіти м. Львова. Дякуємо 98 педагогам, які відвідали цей захід за участь і за позитивні емоційні відгуки після перегляду вистави.

Дякуємо Першому театру, зокрема художньому керівнику Юрію Мисаку та помічнику художнього керівника та керівниці культурно-освітнього проекту Ірині Артимяк за підтримку проекту та залучення освітян до театральної діяльності. Велика подяка доценту кафедри театрознавства та акторської майстерності Олені Баші та її студентам: Ксенії Арнаут, Назару Бонящуку, Таїсії Дацик, Соломії Дудич, Віктору Дикиому, Ростиславу Колачнику, Надії Калинюк, Анні Ковтуненко, Владиславу Плебанському, Данилу Хромову, Анжеліці-Вікторії Старік за чудову постановку. Браво!


28 листопада 2018 року о 15.30 год. в рамках проекту НМЦО «Театральна педагогіка» у Театральному центрі «Слово та голос» (Львів, вул. Городоцька, 38 – вхід на розі театру Лесі Українки) відбудеться майстер-клас «Мистецтво управління голосом» від Наталі Половинки, української актриси, співачки, педагога, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, художнього керівника Львівського муніципального театрального, художньо-дослідницького та освітнього центру «Слово і голос». 

На захід запрошуються керівників гуртків та їх вихованців (8-11 класів) театральних об’єднань навчальних закладів та закладів позашкільної освіти м. Львова та усі зацікавлені відкрити та розвинути нові грані власних можливостей.
      
У суботу 22 вересня освітяни Львова переглянули екологічну виставу «Знайдена лялька» у Львівський театр ляльок. Ця постановка наділена глибоким філософським змістом, виховує почуття співпереживання за долю загубленої ляльки, навчає дітей та дорослих бережливому ставленню до речей та спонукає задуматись як можна продовжити життя сміттєвих відходів, щоб не підгодовувати сміттєвого монстра.

Після перегляду вистави Уляна Мороз, директор театру, зустрілася з педагогами, дізналася про враження від перегляду вистави і розповіла про нові додаткові можливості, які з‘явилися у театрі - це і організоване обговорення після вистави, і подорож у закулісся, і майстер-клас з виготовлення ляльки.


Також цікаво спостерігати як розвивається Ляльковий театр. Нещодавно театр обладнали новою звуковою апаратурою, що значно покращило акустику. А зараз розпочали втілення громадського проекту 142 Ляльковий сквер (простір біля Театру ляльок на пл. Данила Галицького), щоб зробити територію перед театром оновленою та сучасною.


Дякуємо Олегу Котису за проект для шкіл та садочків «ЧИСТЕ МІСТО. Екологічна ініціатива Львівщини», та за запрошення та організацію перегляду еко-вистави Уляну Мороз.

Шановні колеги! Приєднуйтесь до переглядів вистав та цікавих ініціатив у нашому місті.

21.09 2018 р. у Першому українському театрі для дітей та юнацтва вчителі зарубіжної літератури, української мови та літератури, педагоги-організатори львівських ЗЗСО, а також учні СЗШ № 3 м. Львова мали можливість переглянути виставу "Джалапіта" за однойменним твором Емми Андієвької (постановка режисера Артема Вусика). Після перегляду відбулося обговорення вистави. Першими своїми враженнями поділилися учні, які, можливо, швидше за дорослих інтуїтивно відчули головний мотив твору - споживацьке ставлення людей до Добра... Оксана Думанська, письменниця, перекладач, лауреат літературних премій, розповіла про непросту долю Емми Андієвської, неповторність і особливість її творчості. Твір "Джалапіта" - це сучасна модерністська притча. "Мале руйнує велике..." - афоризм автора. Але попри все, фінал твору оптимістичний, він дарує Надію. Адже, коли учень-глядач говорить: "Я Джалапіта!" - це означає, що він і є Добро. Принаймні, дуже хочеться в це вірити! Педагоги висловили вдячність і захоплення грою акторів. Безперечно, це видатна театральна подія! Натхнення, наснаги, творчих звершень акторам і режисеру!!! 
11 червня 2018 року в Навчального-методичному центрі освіти м. Львова відбулося нагородження дитячих колективів-учасників міського фестивалю «Сковорода-фест-2018».Усі учасники фестивалю отримали гарні дарунки до Дня захисту дітей. 1 та 5 червня вони виступали на великій сцені Першого театру м. Львова з власними постановками і отримали пам’ятні кубки та цікаві книжки від видавництв «Свічадо» та «Каменяр» для театральних колективів разом та кожного учасника зокрема.На урочистому нагородженні до дипломів колективам і подяк керівникам гуртків додалися ще неочікувані нагороди від наших спонсорів: флеш-накопичувачі від Західного ГРУ ПАТ КБ «Приват-банк» та подарункові сертифікати дітям від «Дитячої планети» (а їх у нас було 86 осіб).Дякуємо всім організаторам і партнерам, що долучилися до нагородження наших вихованців, за допомогу в створенні для дітей справжнього свята. Це надзвичайно приємний дарунок на завершення навчального року та початку літніх канікул.

Усім учасникам бажаю гарно відпочити за літо, набратися сили та енергії, нових та цікавих вражень, щоб вже з нового навчального року потішити нас новими постановками у наступних театральних фестивалях.

5 червня відбувся другий день міського фестивалю «Сковорода-фест-2018». На сцені Першого театру виступали театральні колективи 4 навчальних закладів Львова. А саме: вихованці театрального колективу ЛУГГ ім. О. Степанів «Фантазія», вихованці СЗШ 36 «Арка-шарж», вихованці НВК «Живе слово» та вихованці СЗШ 22 м. Львова.


Цей день був особливо цікавий різноманітністю дитячих виступів. Свою творчість діти проявили і у класичних постановках, і у ляльковій виставі, і у пантомімі. Кожен уривок вистави мав закінчене змістове наповнення і відповідав певному афоризму Г. Сковороди.

Дякуємо керівникам театральних колективів та батькам учасників фестивалю за сприяння розвитку творчих здібностей дітей, а також за долучення до мистецько-культурних цінностей у системі національно-патріотичного виховання наших дітей. Усім учасникам дякуємо за участь. Браво!


1 червня відбувся перший день міського фестивалю «Сковорода-фест-2018». В рамках проекту «Театральна педагогіка» талановиті вихованці загальноосвітніх навчальних закладів м. Львова мали змогу відчути себе справжніми акторами.На сцені Першого театру виступали театральні колективи 5 навчальних закладів міста. А саме: вихованці театрального колективу СЗШ 40 «Діти Львова»; вихованці СЗШ 55 «Серце Ангела»; вихованці СЗШ 96; старша «Катарсис» та молодша група «Світлячок» ЦДЮТ Залізничного району.Тепла родинна атмосфера у колі друзів та дитяча відповідальність за виступи на великій сцені сприяли максимальному розкриттю юних талантів.Нас ще очікує 5 нових виступів театральних колективів та вручення усім учасникам - дипломів, колективам - кубків та інших нагород від Управління освіти Львівської міської ради для талановитих дітей Львова.Міський фестиваль театрального мистецтва «Сковорода-фест-2018»

В Першому театрі м. Львова з 1 по 5 червня 2018 року відбудеться міський фестиваль театрального мистецтва «Сковорода-фест-2018». Понад 100 талановитих дітей шкільного віку виступатимуть на великій сцені театру та зможуть показати свої артистичні здібності в рамках проекту «Театральна педагогіка».


У цьому році відкриття фестивалю відбудеться, символічно, у День захисту дітей і присвячений творчій спадщині Григорія Сковороди. Діти зможуть глибше пізнати та осмислити життєвий шлях філософа, а також популяризувати творчу спадщину великого українського просвітителя-гуманіста, філософа, поета та педагога.
Організаторами заходу є Управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, Навчально-методичний центр освіти м. Львова та Перший театр м. Львова.Запрошуємо львів’ян та гостей міста до перегляду дитячих постановок міського фестивалю «Сковорода-фест-2018». Відкриття відбудеться 1 червня 2018 р. о 15.30 год. Продовження фестивалю та нагородження учасників 5 червня 2018 р. о 15.30 год у Першому театрі м. Львова.


27 листопада 2017 року в рамках спільного проекту НМЦО та Першого театру "Театральна педагогіка" відбулася презентація фотоальбому "Фотографія, що оживає". 

Загалом участь у фотосесії взяло понад 150 учасників зі львівських шкіл. 

Сценічна фотосесія полягала у відтворенні образів зі світлин із життєпису Івана Франка. Учасники проекту обирали фото, які їм подобались і у театрі за допомогою костюмера та фотографа намагалися відтворити історичні світлини у сучасній інтерпретації, пригадуючи події життєвого шляху Каменяра.

Усі школи-учасниці, учні та відповідальні керівники, що взяли участь у проекті отримали фотоальбоми "Фотографія, що оживає" на згадку про фотосесію в театрі.

Дякуємо за підтримку проекту Михайлу Кобрину, заступнику директора музею І. Франка за надання світлин з архіву Франка, а також Миколі Крупею, керівнику кампанії "Культурне місто" об'єднання "Самопоміч" за оформлення та дизайн альбому.

5-6 вересня 2017 року в рамках проведення серпневих нарад для завідувачів та вихователів-методистів ДНЗ м. Львова відбулася презентація проекту Навчально-методичного центру освіти "Театральна педагогіка".Практична частина проходила у ДНЗ № 134, де вихователь Ганна Іванівна Корохоткіна поділилася секретами майстерності у роботі з дітками різних вікових категорій. У своїй роботі вона використовує елементи Playback-театру для того, щоб кожен вихованець міг виразити свою творчість, емоційність та індивідуальність у театральних постановках.Зокрема на даній локації ми познайомились з нетрадиційними та авторськими міні-театрами: "Фартушковий театр", "Капелюшковий театр", "Театр на шпажках", "Театр на ложках", "Театр на губках", "Театр Коробка", "Театр Мацьопка" та іншим дієвими напрацюваннями для роботи з маленькими вихованцями.

21 серпня 2017 року для заступників директорів з навчально-виховної роботи ЗНЗ м. Львова відбулася презентація проекту "Театральна педагогіка". Наш театралізований захід відбувався у Львівському академічному обласному театрі ляльок.

На початку Уляна Володимирівна (директор театру) представила нові цікаві проекти та вистави Лялькового театру, які будуть корисні не тільки малечі, а й старшим дітям. Потім вона розповіла цікавинки про різні види ляльок та принципи роботи з ними. А також запросила усіх присутніх освітян до співпраці та глядачів шкільного віку - на перегляди вистав.


Далі відбулася презентація проекту "Театральна педагогіка", щоб показати "що вже зроблено", "що ще планується зробити". А також почути відгуки та цікаві пропозиції, щоб включити їх у проект що триватиме до 2020 року.


У заключній частині Ростислав Лоза зі студії "Пан Коцик" ознайомив завучів з деякими принципами мистецтва імпровізації та залучив до активної діяльності у імпро-інсценізації. Такі майстер-класи були б дуже корисні і нашим учням, оскільки активізують і рухову і одночасно мозкову діяльність. Гарна форма роботи, яка на повну працює у школах за кордоном, а у нас тільки починає розвиватись.

22 серпня 2017 року в Львівському академічному обласному театрі ляльок презентуємо проект "Театральна педагогіка" для заступників директорів з виховної роботи ЗНЗ м. Львова
"Сватання на Гончарівці" - театральне мистецтво в дії

Згідно плану роботи Навчально-методичного центру освіти 26 квітня 2017 року відбувся прем'єрний показ вистави "Сватання на Гончарівці" у 42 школі м. Львова.

На запрошення відгукнулись 26 педагогів-організаторів (Личаківський р-н. - 8, Сихівський - 6, Залізничний - 5, Шевченківський - 4, Франківський - 3, Галицький - 0 осіб). Щороку в рамках проекту "Театральна педагогіка" колектив цієї школи дивує нас цікавими постановками. От і цього разу педагоги-організатори мали можливість оцінити майстерність Мирослави Курчиян, керівника районного методичного об'єднання педагогів-організаторів Личаківського району у роботі з своїми вихованцями. Вибрана тематика соціально-побутової комедії допомогла значно ширше розкрити таланти учнів-акторів крізь призму емоційності та повної віддачі своїй ролі. Побутові сцени, життєві ситуації і дилема гроші чи кохання викликали бурхливі емоції глядачів у залі.   

23 березня 2016 року на пл. Ринок у Львові відбувся міський флеш-моб на підтримку вистави «DOGS» Першого академічного українського театру для дітей та юнацтва.

На флеш-мобі школярі та представники Учнівського парламенту міста, отримавши афіші, згрупувалися у вигляді величезного серця і викрикнули: «Вони такі ж, як і ми!» Цими словами учасники акції залишили свій меседж про небайдуже ставлення до тварин. А також, після флеш-мобу, мали гарну нагоду розповісти про своїх домашніх улюбленців, та про своє ставлення до них.

Представники театру запросили всіх учасників на прем’єру, яка відбудеться 27 березня. У театральній постановці головними героями будуть безпритульні собаки із своїм непростим життям та мріями про людину, яка буде для них другом. Вона спонукає задуматись про існування безпритульних тварин, закликає до чуйності та співучасті у їх вуличному житті та навчає відповідальному ставленню дітей до своїх улюбленців.З 9 по 11 грудня 2015 року в СЗШ № 17 відбувався "Театральний фестиваль - 2015". Традиційно кожного року учні 1-11 класів готують театралізовані вистави, щоб показати свою акторську майстерність. На фестивалі були представлені і казки, і детективи, і постановки творів української та світової класики. Протягом визначеного часу учні-актори мали максимально розкрити тему та достукатися до глядача за допомогою сценічного мистецтва. 
Кращі театральні постановки та найталановитіші актори були відзначені грамотами та квитками в Перший український театр для дітей та юнацтва. Найбурхливіші оплески дісталися учням 9 класу за постановку детективної історії "Смішні гроші", яка сподобалась глядачам цікавим замислуватим сюжетом і звичайно несподівано позитивною розв'язкою.


Майстер-клас «Використання елементів акторської майстерності у педагогічній діяльності»

11 листопада 2015 року в Культурно-освітньому центрі ім. О. Довженка в рамках проекту "Театральна педагогіка" відбувся майстер-клас з акторської майстерності. 
Педагоги-організатори, вчителі художньої культури та керівники шкільних гуртків міста мали гарну нагоду почерпнути практичний досвід роботи Наталі Степанівни Парфенюк. 
57 педагогів із захопленням слухали секрети організаційного процесу: 
• як підготувати акторів для постановки;
• яких 5 правил дотримуються актори у театрі; 
• як правильно провести репетицію; 
• як написати вдалий сценарій. У роздатковому матеріалі педагоги отримали практичні вправи на техніку сценічної мови та мали гарну нагоду побачити як наймолодші актори Дитячого самодіяльного Театру "СЛОВО" тренуються щозаняття за допомогою цих же вправ. 
Освоїли вправи на техніку дихання; ознайомились з розминкою мовного апарату (губи, язик, щелепа); поспостерігали як наймолодші актори виконують вправи на "голосоведення". 
На заключному етапі майстер-класу вчителі побували на генеральній репетиції вистави наймолодших вихованців, більшість яких навчаються менше ніж 2,5 місяці. 
В рамках проекту "Театральна педагогіка" 28.01.2015 Перший академічний театр для дітей та юнацтва запросив педагогів-організаторів м.Львова на прем'єрний показ вистави "Чєрєвічкі" за твором М.Гоголя "Ніч перед Різдвом". На колажі - процес обговорення після вистави з художнім керівником театру Юрієм Мисаком та Іриною Артимишин. Освітяни відзначили сучасність та новизну постановки, патріотичність акторів-козаків та колориті наспіви колядок та щедрівок. Рекомендовано як для дітей від 12 років, так і для дорослих. Вистава на 2 дії тривалістю 1,5 год. 

Немає коментарів:

Дописати коментар